Sobota

Mecz. wysiłek na 100% swoich możliwości. Uzupełnienie płynów oraz rozbieganie pomeczowe z intensywnością adekwatną do typu gracza. Przyjęcie jak najszybciej pokarmu w celu możliwie najefektywniejszej odbudowy glikogenu mięśniowego.

Niedziela

Trening regeneracyjny przeprowadzony we własnym zakresie. Praca tlenowa w zależności od typu gracza.

Poniedziałek

Wolne lub basen relaksacyjny

Wtorek

Trening o maksymalnej intensywności 100%. Szybkość, skoczność, siła. Trening rzutowy z własnych pozycji. Kontry pośrednie i bezpośrednie.

Środa

Trening o submaksymalnej intensywności 90% we własnym zakresie (ostatni trening typowo siłowy przed meczem w celu zapobiegania występowania podczas meczu opóźnionej bolesności mięśni).

Czwartek

Trening o submaksymalnej intensywności 80-90%.

Ćwiczenia Techniczno-taktyczne

Piątek

Odprawa przedmeczowa (m.in. omówienie meczu i statystyk drużyny z ostatniego meczu). Ćwiczenia Techniczno-taktyczne z dużym naciskiem na taktykę. Ćwiczenia o intensywności do progu przemian beztlenowych ułożone w stosunku do wniosków przedstawionych na odprawie przedmeczowej.

Takie postępowanie przy jednakowym spożywaniu dużej ilości węglowodanów w ciągu każdego dnia tygodnia (min 600g) sprawi, iż na meczu zawodnik będzie miał największe zasoby glikogenu mięśniowego, który kumulować się będzie w ciągu całego tygodnia. Dzięki temu zawodnicy będą charakteryzować się dużą energią i świeżością. Taki plan sprawi również iż zawodnicy w żadnym wypadku nie będą przetrenowani w najważniejszy dzień jakim jest sobota meczowa.

Najnowsze