Jeśli musielibyśmy wybierać z pośród wielu dyscyplin sportowych dla których slogan "Sport to Zdrowie" jest prawdą w największym stopniu to zdecydowanie najlepiej spełniającą ten warunek dyscypliną  jest pływanie! Śmiało można powiedzieć dużo więcej - pływanie jest najkorzystniejszym oddziaływaniem ruchu na ludzki organizm! Ze względu na unikalną specyfikę środowiska pływanie wymusza wzmożoną aktywność najistotniejszego przy dbałości o swoje zdrowie układu krążeniowo-oddechowego, który ma za zadanie dotlenić oraz dostarczyć niezbędnego "paliwa", w każdy nawet najdalszy zakamarek naszego organizmu!

Dodatkowo praca całego układu ruchu skutkuje pożądanym i równomiernym rozkładem tkanki mięśniowej na całe nasze ciało oraz systematycznie kompensuje nasze wszelkie niedociągnięcia lub wady postawy odsłaniając przy tym piękną i estetyczną sylwetkę u kobiet oraz naturalną i nienaganną rzeźbą poszczególnych partii mięśniowych u mężczyzn.

Nauka oraz doskonalenie techniki pływania warto oprzeć na bazie pewnego programu ćwiczeń. Jeśli miałbym wskazać program ćwiczeń, który jest programem wartym polecenia. Wskazuję na program Total Immersion, który jest ułożony przez Terrego Laughlina. Styl ten polega na natychmiastowej eliminacji zauważonych błędów poprzez co korygując zachowania w wodzie samoistnie zanika efekt ciągłego zmagania się i walki ze "ścianą", którą oczywiście jest woda.

Ten skuteczny styl prowadzi do relaksacyjnego i zarazem szybkiego pływania dzięki wprowadzeniu do ćwiczeń metody analitycznej polegającej na stopniowaniu trudności uzależnionego tylko i wyłącznie od szybkości postępów osoby uczącej się pływać. Z ręką na sercu polecam zainteresowanie się również kursami, które są organizowane tym sposobem pływackim ponieważ jest on niesłychanie skuteczny.

 

Najnowsze