Technika jest odpowiedzią na tytułowe pytanie!

Techniczna forma ruchu sprawi że osiągniesz lepsze rezultaty. Siła jest niczym w porównaniu do poprawnej techniki. Jednak dokładnie co kryje pod terminem technika proszę kliknij tutaj. Na tę chwilę ważne jest, aby utożsamiać technikę z ekonomicznym i efektywnym wykorzystaniem ruchu do naszego założonego celu.

• Aby zostać maksymalnie opływowym musimy zmodyfikować ułożenie ciała w wodzie. Istotne jest równoległe ułożenie ciała w stosunku do lustra wody. Ciało w wodzie zachowuje się jak waga dwuramienna ze specyficznym środkiem ciężkości, które położone jest w zależności od osoby mniej więcej od pępka po wyrostek mieczykowaty mostka klatki piersiowej. Cięższa strona (mniej pływalna) zawsze idzie na dno. W naszym przypadku są to oczywiście nogi.

• Klatka piersiowa pełna powietrza również ma przewagę nad nogami, które procentowo składają się z cięższych od wody kości oraz mięśni. Na marginesie lżejsze od wody jest tylko powietrze znajdujące się w płucach oraz co niektórych może zdziwić nasz tłuszczyk :) Już pewnie wiesz dlaczego puszyste panie tak dostojnie oraz bez wysiłkowo poruszają się wodzie lub po prostu zachowują się w niej jak boja :P

• W związku z powyższym kobiety mają naturalne predyspozycje do zachowania równowagi, gdyż w okolicach bioder oraz ud maja zdecydowanie więcej tłuszczyku od facetów. To sprawia, że równowaga dla kobiet nie jest stosunkowo trudna do wyćwiczenia.

• Błędniki odpowiedzialne za trzymanie równowagi także zbytnio nam nie pomagają ponieważ starają się nas automatycznie spionizować co powoduje oczywiście zwiększenie oporu czołowego wody, które utrudnia nam przeszywanie wody.

Najnowsze