Jest to strzał wykonywany ze "spinowanej" piłki z obszaru prawej strony prowadnicy metodą otwartej ręki, poprzez obrót stopki figurki piłkarzyka przenoszonej nad prowadnicą o około 330 stopni. Wyróżniamy podział tego strzału ze względu na ruch figurki oraz kolejno ze względu na kąt uderzenia stopki figurki w piłkę.

Fazy:

• Postawienie stopki figurki Piłkarzyki na piłce z prawej strony prowadnicy. Styk stopki z piłką powinien znaleźć się w najwyżej położonym punkcie piłki. 

• Zmiana przełożenia ręki z nachwytu do kontaktu uchwytu z nadgarstkiem poprzez zsunięcie dłoni po uchwycie na jego prawą stronę (stopka figurki ma stały kontakt z piłką) lub poprzez niewielkie uniesienie stopki figurki piłkarzyka nad piłkę, wysunięcie na bok oraz opuszczenie ręki ku dołowi przy stałym kontakcie z prawą stroną uchwytu co skutkuje obrotowym przemieszczeniem stopki figurki zawodnika nad prowadnicą, aż do ponownego zapinowania piłki. 

• Wypuszczenie piłki w bok ("od siebie" przy snak'u odepchniętym lub "do siebie" przy snak'u przyciągniętym) 

• Po określonym odcinku wypuszczenia piłki w bok następuje ruch dłoni ku górze z jednoczesnym kontaktem prawej strony uchwytu, co powoduje przeniesienie stopki figurki nad prowadnicą, która uderzając w piłkę pod określonym kątem nadaje jej pędu w adekwatnym do uderzenia kierunku. 

Najnowsze