Jest to strzał, z charakterystycznym jednym kontaktem stopki figurki piłkarzyka, który kończy akcję. Strzał ten wykonywany jest metodą zarówno zamkniętej jak i otwartej ręki. Wyróżniamy podział tego strzału ze względu na rodzaj poprzedzające go podanie oraz ze względu na kąt uderzenia stopki figurki w piłkę.

Jest to strzał polegający na ruchu przyciągającym. W pozycji wyjściowej piłka w najwyżej położonym punkcie znajduje się pod prowadnicą oraz styka się z prawą częścią stopki figurki piłkarzyka. Charakterystycznym jest długi kontakt figurki z piłką przed oddaniem strzału. Strzał ten wykonywany jest metodą zarówno zamkniętej jak i otwartej ręki. Wyróżniamy podział tego strzału ze względu na kąt uderzenia stopki figurki w piłkę.

Fazy:

• Ustawienie prawej części stopki przy piłce znajdującej się w najwyżej położonym punkcie pod prowadnicą 

• Przyciągnięcie figurki oraz piłki z jednoczesnym skrętem w nadgarstku (metoda zamkniętej ręki) lub z jednoczesnym otwarciem dłoni oraz opuszczeniem jej nieco do dołu przy stałym kontakcie z uchwytem (metoda otwartej ręki) , aż do określonego wychylenia stopki na lewą stronę prowadnicy oraz doprowadzenia do sytuacji, w której piłka znajduje się dokładnie pomiędzy przednią częścią stopki a "polem światła" bramki. 

• Po określonym odcinku odepchnięcia następuje skręt nadgarstka (metoda zamkniętej reki) lub ruch dłoni ku górze przy stałym kontakcie z uchwytem (metoda otwartej ręki), aż do przemieszczenia stopki figurki piłkarzyka ku prawej strony prowadnicy, która uderzając w piłkę pod określonym kątem nadaje jej pędu w adekwatnym do uderzenia kierunku.

Najnowsze