Tytułowe stwierdzenie, będzie jednym z haseł wyborczych, którym chcę Was zarazić :P Znaczy to mniej więcej tyle, że podobnie jak ja możesz pokochać ruch rekreacyjny, który wolny jest od wszelkiego dyskomfortu związanego z uprawianiem sportu. Aktualnie identyfikuję się jako dumny REKREANT :) W praktyce oznacza to, że także mam swój trening niczym wielki sportowiec, z tą tylko różnicą, że intensywność wysiłku jest zdecydowanie mniejsza od treningu sportowego oraz cel mojego ruchu jest ukierunkowany głównie na korzyść zdrowotną.

 

Dyplomy, puchary oraz kontuzje i towarzyszące im ból zamieniłem na poprawę samopoczucia oraz szeroko rozumianego pojęcia zdrowia. Organizując sobie takie treningi "zdrowotne" czuję się lepiej, niż kiedy uważałem się za aktywnie trenującego "sportowca". Z takim podejściem mam pewność, że systematyczny ruch zaprocentuje tylko i wyłącznie dobrotliwym stanem mojego ciała i duszy.

Rekreantem może zostać osoba, w każdym wieku oraz dosłownie, w każdej chwili. W rekreacji ruchowej nie ma żadnych wymogów oraz przeciwwskazań, dlatego też jest ona tak naturalnie przystępna oraz przyjemna. Najtrudniejszym jest przełamanie bariery psychicznej oraz zapoczątkowanie takiej oto aktywności fizycznej. Jest to pierwszy oraz największy krok do odczuwania przeogromnej satysfakcji z wprawiania swojego ciała w ruch fizyczny. Wykonaj zatem ten pierwszy krok oraz zostań sprawnym i zdrowym rekreantem :)

 

Najnowsze