Dzieci oraz młodzieży, które nie ukończyły (fizjologicznego) dorastania w przypadku rozpoczęcia ćwiczeń mają idealną i tak naprawdę jedyną szansę walki oraz pokonania problemów zdrowotnych, które wywołane są wadami postawy.

Warto zaznaczyć, iż czym prędzej wada zostanie zlokalizowana tym skuteczniej i łatwiej będzie ją wyeliminować poprzez specjalistyczne ćwiczenia. Zastosowanie specjalistycznie zaplanowanych ćwiczeń, które będą systematycznie realizowane są prawdziwym kluczem do sukcesu. Równie ważnym jest nadzorowanie poprawności wykonywanych ćwiczeń korekcyjnych, które służą eliminacji  takich wad postawy ciała jak: wady pleców (okrągłe, wklęsłe, okrągło-wklęsłe).

Metoda ta ma tę zaletę w stosunku do zabiegów ortopedycznych, iż wcześnie rozpoczęta (u dzieci, które nie ukończyły fizjologicznego dorastania ze stosunkowo małą wadą) nie ponosi ryzyka związanego z trudną operacją ingerującą w ciało pacjenta oraz równie dobrze eliminuje progresję danej wady. 

W przypadku osób dorosłych metoda ta systematycznie praktykowana może poskutkować eliminacją bólu, aczkolwiek nie ma możliwości przywrócenia prawidłowej postawy ciała takimi naturalnymi metodami, gdyż w ciele dorosłego i ukształtowanego człowieka zaszły już nieodwracalne zmiany strukturalne. W takim przypadku prawidłową postawę ciała można przywrócić tylko i wyłącznie specjalistycznymi metodami operacyjnymi.

 

Najnowsze