Osobiście staram się wspierać, każdą firmę (małymi bo małymi siłami ale jednak się staram), która ma wkład w rozwój oraz promowanie "rekreacyjnego ruchu fizycznego" (który jest skierowany dla wszystkich) poprzez np. sponsorowanie lig amatorskich lub poszczególnych zespołów w nim uczestniczących oraz także organizowanie ciekawych festynów sportowo-rekreacyjnych itp. Wydawać by się mogło, że firmy te nie mają z tego nic lub co najwyżej ubytek finansowy w swojej kieszeni.

 

Ja jednak widzę to z innej strony i to do tego z tej lepszej oraz jaśniejszej strony. Istnieje coś więcej ponad pieniążki i te firmy doskonale o tym wiedzą. Zdają sobie sprawę z tego, że swoim wspomaganiem zdobywają w zamian doskonałe poważanie społeczeństwa na rynku. Ugruntowują oni dzięki temu swój wizerunek jako otwartej dla ludzi i nowych pomysłów firmy/instytucji, która chce być częścią ciekawych i pożytecznych idei. Nie muszę chyba nikomu udowadniać jak bardzo pozytywne jest to zjawisko.

Jak widzimy rola sponsoringu w ogólnym rozwoju pewnych inwestycji jest absolutnie niepodważalna! Bez takich "godnych polecenia firm" nie ma nawet mowy o tym, aby "coś" się rozwijało i dążyło ku lepszemu, także jeśli mój drogi czytelniku masz (na całe swoje szczęście) dobrze prosperującą firmę zastanów się czy możesz komuś pomóc swoim działaniem. Wspomóż np. sekcję sportową, do której uczęszcza Twoje dziecko lub sprezentuj koszulki wybranej drużynie amatorskiej do występów w różnych ligach sportowych. Możesz także swoimi kontaktami znaleźć większego sponsora, który zapewniłby godziwe warunki do treningu dzieci uczęszczających na zajęcia sportowe rekreacyjne. 

Możliwości jest wiele oraz nie ma sensu wymieniać i opisywać każdej z nich ponieważ pomoc jest dobra. Nawet taka, która wydaje się nic nie znacząca. Wszyscy powinniśmy dążyć do czegoś wartościowego poprzez pomaganie sobie wzajemnie adekwatnie do swoich możliwości! Dla Ciebie może się to okazać mniejszy lub większy koszt ale dla tych wszystkich ludzi, którym możesz pomóc swoją postawą jest to umożliwienie ciągłego progresu, które nie sposób wyrazić żadną kwotą pieniężną. Wychodźmy więc zatem z takiego założenia, że wszelaka pomoc jest bezcenna i nie zawsze ona musi być wyrażona kwotami PLN bowiem czasami wystarczy właśnie odrobina dobrej woli i poświęconego czasu!

 

Najnowsze