Oczywiście nie traktujmy zawartości wyszukanych w tym, czy też w innym serwisie o podobnej tematyce jako wiedzy jedynej, prawdziwej i w pełni skończonej. Nie powinniśmy tak robić z bardzo prostej przyczyny- otóż opinie i doświadczenia dotyczące kwestii związanych z różnymi dziedzinami kultury fizycznej, mogą być z goła odmienne nawet na poziomie ludzi z najwyższym przedrostkiem tytułu naukowego przed nazwiskiem. Zatem także my zwykli śmiertelnicy mamy prawo przedstawiać poglądy, dyskutować o nich, czy też najzwyklej w świecie mylić się w stosunku do nich.

 

Osobiście chcę iść ciągle do przodu i poszerzać swoje horyzonty na tematy związane z kulturą fizyczną człowieka. Wiedzę, którą staram się przekazywać czerpię zatem z wielu źródeł, porównuję oraz wyciągam wnioski, z którymi się utożsamiam. Korzystam przez to z wiedzy autorytetów oraz ludzi doświadczonych pod względem teoretycznym jak i praktycznym. Wyznaję zasadę "nauki na cudzych błędach". Jednak nigdy nie postępuję pochopnie i nie powielam rzeczy, których nie przetestuję na swojej osobie. Jasnym jest, że zaistnieje także występowanie takiej sytuacji, w której jedna osoba może być niesłychanie podatna na wskazówki, które udzielę, natomiast druga z kolei nawet tego nie odczuje lub co gorsza będzie odczuwała pewien dyskomfort po ich zastosowaniu. Dlatego też moim obowiązkiem jest być obiektywnym oraz przedstawiać różne zachowania do wydawać by się mogło jednej i jedynej możliwej do zastosowania sytuacji. Natomiast wybór właściwego sposobu działania pozostawię Tobie.

Nie zmienia to faktu, że czego bym nie zrobił dla wielu ludzi moje poglądy będą grubo mijały się z "jedyną i najświętszą prawdą" jaką oni dotychczas stosowali. Nie odważę się stwierdzić, że nie mają racji. Powiem więcej - jeśli okaże się, że te osoby wpłyną na moją świadomość, będę zachwycony takim obrotem spraw oraz z przyjemnością, będę powielał te treści, których się od nich nauczyłem. Wymagajmy zatem od siebie progresu oraz ciągłej modyfikacji zachowania w tym jeszcze lepszym kierunku oraz wchłaniajmy jak gąbka mądrości ludzi, którzy zjedli zęby na swojej konkretnej dziedzinie :) Pomagajmy sobie wzajemnie :)

 

Najnowsze