Jeśli posiadasz ponad przeciętne umiejętności, ogromną motywację oraz końskie zdrowie..."Gratulacje (wy..imy z ciebie wszystko) inwestujemy w Ciebie". Zostaniesz zawodowcem, który rozliczany jest z osiągnięcia wyznaczanych celów. Kiedy jednak brak Ci jednej z wymienionych wyżej cech, możemy wydrukować Ci podziękowanie (za utratę zdrowia) za wkład w promocję miasta oraz życzenia sukcesów bynajmniej już nie tych sportowych, a w dorosłym już życiu. Oczywiście napisałem ten akapit to z pewną dawką dużej ironii, aczkolwiek nie jeden perspektywiczny junior poczuł się jak "mięso armatnie" służące do reprezentowania władz miasta we wszelkiego rodzaju turniejach sportowych służących chyba tylko do przypomnienia wyborcom o tym, kogo tak naprawdę wybrali do zarządzania miastem w ostatnich wyborach.

 

Poważnie mówiąc potrzebujemy sportowców pełnowartościowych, co najmniej tak dobrych, że są oni w pełni świadomi, iż reprezentują poprzez treningi, czy też zawody nie tylko samych siebie, ale również rodzinę, trenera, kibiców, klub, miasto oraz swój kraj. Tacy sportowcy utwierdzają mnie w przekonaniu, że warto wspierać ich w dążeniu do sukcesu, ponieważ wiem, że starać się będą o niego, także po części i dla mnie. Sportowiec musi być swoistym motywatorem, który swoją postawą udowadnia, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko czegokolwiek się tylko zapragnie i to nie tylko w sporcie, ale także w każdej innej dziedzinie naszego życia.

Wiem, że te słowa brzmią bardzo górnolotnie, jednak uważam, że oddają one słuszne i wysokie wartości, którymi sportowcy winni się kierować chociażby ze względu na to, że bez innych osób nie zaistnieliby w tym co robią, jakkolwiek mocno by się nie starali.

Także, kiedy okażesz się taką osobą-zostań sportowcem, z którego będziemy mogli być dumni. Masz nasze pełne przyzwolenie na zdobywanie jak największej liczby możliwych punktów, medali, czy też pucharów. Przyjmij jednak dla siebie kilka wartych zapamiętania przestróg - w przypadku Twojego sukcesu zachowaj pełną pokorę i wysoki szacunek dla innych osób oraz przede wszystkim nie rób tego wszystkiego kosztem własnego zdrowia.

 

Najnowsze