Twoje dziecko to "złoto" :P które odznacza się tzw. "złotym wiekiem motoryczności". Jest to okres życia Twojego dziecka, w którym to wszelkie jego zajęcia powinny przybierać bardzo zróżnicowany charakter ze względu na to, iż występuje wtedy u dziecka tzw. okres wszechstronnego przygotowania. Jest to czas, w którym to występuje u ćwiczącego dziecka niebywała umiejętność zdobywania nowych nawyków ruchowych oraz łatwość osiągania podwyższonej sprawności jego ustroju. 

Uczniowie winni w tym czasie poznawać wszystkie dostępne możliwości zabawy i nauki poprzez ruch oraz aktywność ruchową. Następnie po umiejętnym rozpoznaniu warto dokonać wyboru swojej ulubionej dyscypliny ruchowej, którą to mogą dokształcać pod okiem funkcjonujących klubów sportowych, które przygotują Twoje dziecko już pod kątem tzw. okresu ukierunkowanego.

 

Zajęcie o charakterze zespołowym mają kilka wybijających się funkcji potwierdzających fakt, iż ruch fizyczny nie tylko ma wpływ na ludzkie zdrowie ale także naucza młodych ludzi pełnej pokory oraz bardzo specyficznych i niesłychanie przydatnych w dorosłym życiu umiejętności, które można zdobyć tylko i wyłącznie poprzez uczestnictwo w tak zorganizowanych zajęciach ruchowych.

Oczywiście nie traktujmy zawartości wyszukanych w tym, czy też w innym serwisie o podobnej tematyce jako wiedzy jedynej, prawdziwej i w pełni skończonej. Nie powinniśmy tak robić z bardzo prostej przyczyny- otóż opinie i doświadczenia dotyczące kwestii związanych z różnymi dziedzinami kultury fizycznej, mogą być z goła odmienne nawet na poziomie ludzi z najwyższym przedrostkiem tytułu naukowego przed nazwiskiem. Zatem także my zwykli śmiertelnicy mamy prawo przedstawiać poglądy, dyskutować o nich, czy też najzwyklej w świecie mylić się w stosunku do nich.

Osobiście staram się wspierać, każdą firmę (małymi bo małymi siłami ale jednak się staram), która ma wkład w rozwój oraz promowanie "rekreacyjnego ruchu fizycznego" (który jest skierowany dla wszystkich) poprzez np. sponsorowanie lig amatorskich lub poszczególnych zespołów w nim uczestniczących oraz także organizowanie ciekawych festynów sportowo-rekreacyjnych itp. Wydawać by się mogło, że firmy te nie mają z tego nic lub co najwyżej ubytek finansowy w swojej kieszeni.

Jestem świadomy tego, iż w niektórych kręgach barierą nie do przekroczenia, będzie wiara w stwierdzenie jakoby poprawny ruch fizyczny naszego ciała mógł zastąpić nawet najlepszy środek przeciwbólowy. Podejmuję jednak próbę chociaż wpłynięcia na delikatną różnicę swojego światopoglądu. Poprzez kilka przedstawionych argumentów postaram się oczywiście, aby ten punkt widzenia obrało jak najwięcej osób. Mając do wyboru dwudziestominutowe dzienne ćwiczenia lub środek przeciwbólowy do zażycia oraz w perspektywie czasu osiągnięcie pozornie podobnego rezultatu poprawy zdrowia, większość wybierze niestety tabletki. Wydaje mi się, że istnieją dwie główne przyczyny takiego stanu rzeczy.

Najnowsze