Slogan "Ruch to Zdrowie" dopiero zdobywa popularność oraz rzeczywiste zrozumienie intencji jakie się za nim kryją. Nie jest on jednak do końca zgodny z prawdą w stu procentach! Poprzez drobne modyfikacje oraz dodanie kilku wyrazów sprawimy, że forsowana przez nas idea nabierze dużo bardziej rzetelnego znaczenia. Wyznajmy więc taką oto zasadę: "Mądry i zaplanowany ruch rekreacyjny to samo zdrowie"!

Propagowany przez nas ruch rekreacyjny absolutnie nie będzie oznaczać, że porzucimy profesjonalne i godne pochwały zachowania jakie preferują prawdziwi sportowcy. Poprzez ukazanie różnych wariantów nauczysz się dostosowywać najlepsze z możliwych sposobów działania, dla swojej konkretnej osoby. Możliwe, że nie zdobędziesz dzięki temu medali, sławy czy wynagrodzenia finansowego. W zamian zyskasz zdecydowanie cenniejsze od tego wszystkiego zjawisko szeroko rozumianego pojęcia ZDROWIA!

Oczekujemy tego, iż poprzez informacje zawarte w tym serwisie zarówno uczniowie jak i starsze osoby uwierzą w to, że praktykowanie systematycznej aktywności ruchowej jest absolutnym niezbędnikiem utrzymania nas wszystkich w najwyższej możliwej formie psychofizycznej. Sądzimy, iż każdy zasługuje na garść prostych informacji mających realny wpływ na podniesie jakości jego życia. Zostań więc także ambasadorem tej wartościowej idei i promuj wszelaką aktywność ruchową razem z nami!

Najnowsze